UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia Parafialne 34 Niedziela Zwykła – 21 XI 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Akt zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Już dziś bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu  aby jak najpiękniej od strony duchowej przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia, a kiedyś naszego osobistego spotkania z Bogiem w wieczności, kiedy Bóg nas do Siebie powoła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. Pragnę również podziękować za złożoną petytę parafianom z Glewa.

Jak zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę, w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski, dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc migrantom na granicy z Białorusią. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.