Zamyślenia Wiejskiego Wikarego

Drodzy Przyjaciele.

Zapraszam was dzisiaj do kilka refleksji nad życiem. Jeżeli komuś mogą one pomóc to niech za to Bóg będzie uwielbiony.

Zamyślenie 1

Gapimy się w telefony, zamiast w oczy lub gwiazdy, Siedzimy w kieszeniach innych, zamiast siedzieć za rękę z innymi. Zaglądamy w czyjeś życie, zamiast w głąb siebie. Za dużo narzekamy, obgadujemy, za mało słuchamy, współczujemy. Wolimy drwić, wyśmiewać, zamiast pomagać i pocieszać. Podstawiamy nogę, zamiast wyciągać rękę. A później dziwimy się, że ten świat jest taki zły… Tyle, że ten świat to… MY…

Zamyślenie 2

Bóg widzi w tobie to, co najlepsze, nawet wtedy, gdy wszyscy inni widzą tylko co najgorsze.

Zamyślenie 3

Bóg ma dla ciebie większe plany, niż twoje marzenia.

Zamyślenie 4

Jesteśmy dziećmi Króla. Każdy z nas należy do Królewskiej Rodziny. Dlatego, właśnie Ty – Córko Króla i Synu Króla – do Was się zwracam, którzy to czytacie! Pamiętajcie, że jesteście podniesieni do godności dziedziców Bożych i nic ani nikt nie może Wam tego odebrać. Choćby Was wyśmiewano, prześladowano, mówiono kłamliwie z Waszego powodu, choćbyście sami zwątpili to Ojciec Niebieski konkretnie na Was miał Swój plan, utkał Miłością i stworzył w najdoskonalszych szczegółach w jakich Sam chciał. Zamiast się zamartwiać co będzie, jak będzie, unieś dumnie swoją głowę, bo Bóg, który ma władzę nad wszystkim jest Twoim Ojcem, a Ty i On stanowicie większość. Unieś dumnie głowę bo jesteś dzieckiem Króla.

Zamyślenie 5

Gdy czujesz, że otacza Cię ciemność, że stoisz przed ścianą, nie masz pomysłów jak wydostać się z trudnej sytuacji. Kiedy wszystko i wszyscy są przeciwko Tobie. Kiedy nagle cały świat runął Ci na głowę. To co budowałeś przez lata pękło jak bańka mydlana. Kiedy czujesz się oszukany, zdradzony… Zamknij oczy i zawołaj: JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ!

Zamyślenie 6

„Oto stoję u drzwi i kołaczę — mówi Pan — jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną” (Ap 3, 20).

Nie pozwól, aby Bóg zbyt długo pukał do Ciebie. Całe szczęście, że nasz Bóg jest cierpliwy i nie zniechęca się, kiedy Mu nie otwieramy.. Twój Bóg tęskni za tobą…

Na dzisiaj tyle. Zapraszam do śledzenia kolejnych zamyśleń.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.