XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  27 Niedziela Zwykła – 6 X 2019

Jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu, w dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii ks. Proboszcza Józefa Palenicę  z parafii Opatrzności Bożej w Krakowie – Swoszowicach, który głosi do nas Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła. Składka dzisiejsza przeznaczona jest zatem na budowę kościoła w Swoszowicach. Wszystkim ofiarodawcą serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc październik, w którym czcimy Matkę Bożą na różańcu. Przypominamy że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00 a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

Środa – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe a godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną.

Czwartek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

Piątek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

Sobota – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera. W sobotę   bardzo serdecznie  prosimy, aby na nabożeństwie różańcowym rozważania i modlitwę poprowadziła Róża Różańcowa z Zofipola.

Niedziela – W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w naszej ojczyźnie 19 Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie zdolnej młodzieży pochodzących z ubogich rodzin.

W przyszłą niedzielę również (13 X) zapraszamy na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 różańcem fatimskim a o godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem a następnie zostanie odprawiona procesja.

Od przyszłej niedzieli również  będziemy przyjmować na wypominki za zmarłych po każdej Mszy św. a w tygodni również po Mszach św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Bardzo serdecznie pragniemy również podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.

Bardzo gorąco również prosimy aby zabierać z kościoła prasę katolicką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.