X NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

10 Niedziela Zwykła9 VI 2024

Trwa miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Również przez cały miesiąc czerwiec, codziennie przed wieczorną, wspólnie odmawiamy różaniec,  aby  uczcić Matkę Najświętszą i by Matka Boża wypraszała nam u Swojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa ,obfitość Bożych łask. Jeszcze raz serdecznie zachęcam do tej wspólnej modlitwy.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

Czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

W tym dniu serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie zostanie odprawiona procesja, w czasie której odśpiewamy litanię do Matki Bożej.  Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu będzie połączone z różańcem fatimskim.

Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielaw naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Św. Brata Alberta. Uroczystej sumie odpustowa o godz. 11.30 będzie przewodniczył oraz homilię wygłosi Ks. Paweł Mrugała.  Bardzo serdecznie proszę o zadbanie o feretrony, panów do niesienia baldachimu, dzieci pierwszokomunijne, aby przyszły w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów. Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Sumę odpustową o 11.30.

W Uroczystość Odpustową po każdej Mszy św. woluntariusze naszego Zespołu Charytatywnego ku czci Św. Brata Alberta będą zbieraliofiary do puszek przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez ten woluntariat.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę oraz w Boże Ciało złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.