UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Ogłoszenia Parafialne

   Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26 V 2024

Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W dzisiejszą niedzielę składka w całej naszej archidiecezji krakowskiej jest przeznaczona na potrzeby organizacyjne uroczystości związanych z beatyfikacją Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i jest on przekazywana do Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Również dzisiaj, po każdej Mszy św., woluntariusze ze Szkoły Podstawowej w Glewcu zbierać będą ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie  Hospicjum Św. Łazarza  w Nowej Hucie. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc maj. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. 

Od soboty rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w kościele będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału jeszcze w nabożeństwach majowych oraz od soboty w nabożeństwach czerwcowych. Również przez cały miesiąc czerwiec bardzo serdecznie proszę abyśmy, tak jak w maju. codziennie przed  Mszą św.wieczorną wspólnie odmawiali różaniec, również w niedzielę przed Mszą św. o 16.00,  aby uczcić Matkę Najświętszą i by Matka Boża wypraszała nam u Swojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, obfitość Bożych łask. Jeszcze raz serdecznie zachęcam do tej wspólnej modlitwy.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

CzwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała.

W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30.  Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać tak jak dwa lata temu:

Ołtarz 1 – u Państwa Wesołowskich

Ołtarz 2 – u Państwa Migas

Ołtarz 3 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 4. – przy figurze św. Brata Alberta

Po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza św. w kościele.

Ostatnia Msza Św. w tym dniu będzie o godz. 16.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Igołomia

Ołtarz 2 – Zofipole

Ołtarz 3 – Czernichów

Ołtarz 4 – Tropiszów

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w procesji: służbę liturgiczną, ministrantów i lektorów, panów do niesienia baldachimu (również bardzo prosimy przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o pomoc w niesieniu baldachimu.). Zapraszamy również Orkiestrę, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów. Osoby do niesienia feretronów. Prosimy również w miarę możliwości o przystrojenie domów na trasie procesji.

Bardzo serdecznie prosimy Strażaków z OSP Igołami –Zofipola, aby zadbali o bezpieczeństwo na drodze podczas całej procesji.

Za pobożne uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny, dlatego też aby godnie przeżyć Uroczystość Bożego Ciała, dodatkowo w środę od godz. 16.00 można skorzystać z sakramentu pokuty.

Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. W Oktawie codziennie Msza św. z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.

Piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Rano Msza św. o godz. 7.00 z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, w czasie którego, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.