VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela Zwykła – 11 II 2024

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godziny 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość do indywidualnej adoracji i modlitwy. Jutro i we wtorek czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 15.00. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie zachęcamy do indywidualnej adoracji,  którą zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby w tych dniach wygospodarować trochę czasu, aby tu w kościele, uwielbić Boga i oddać chwałę Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie oraz prosić o wszelkie łaski potrzebne do dobrego i świętego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa Popielcowa – rozpoczyna w Kościele okres Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 i 18.00 . Również we środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Również moja taka gorąca prośba, abyśmy przez cały Wielki Post codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiali różaniec a na zakończenie Mszy św. wieczornej przed błogosławieństwem śpiewali suplikacje. Bardzo serdecznie o to proszę.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielkim Poście za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Składka podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na caritas oraz na dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu.

Wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary w kopertach na kościół składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Również serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza parafianom z:

– Tropiszów: Dolna Kolonia

– Tropiszów: od p. Blitek do p. Hardyn

– Tropiszów Środek Wsi: od p. Jerzego Wilkosza do p. Jacka Tomczyka

– Tropiszów Środek Wsi: od p. Krzysztofa Ciastoń do p. Zbigniewa Słoma

– Tropiszów: Sachalina

– Igołomia: Błonia Wiślana

– Igołomia: od p. Andrzeja Walor do p. Janiny Dąbek

– Glewiec

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.