IV NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Adwentu24 XII 2023

Dzisiaj czwarta, ostatnia, niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia. Bardzo serdecznie prosimy, aby w Wigilię zachować tradycyjny post. Gorąco również zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej: niech w naszych domach nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania frag. Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, dzielenia się opłatkiem a także wspólnego śpiewu kolęd.

O  godz. 24.00 zapraszamy do kościoła na tradycyjną Pasterkę.

O godz. 23.15 pasterze z Koźlicy zapraszają na wspólne kolędowanie.

Poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia.

Wtorek – Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Na zakończenie każdej Mszy św., będzie poświęcenie owsa. Msze Święte według porządku niedzielnego.

Środa – Święto Św. Jana Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie wina.

Czwartek – Święto Świętych Młodzianków męczenników.

Niedziela ( 31Grudnia) – przeżywamy w liturgii Kościoła Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również ostatni dzień roku, gdzie wspominamy św. Sylwestra, papieża. Msze św. według porządku niedzielnego, a po południu przed Mszą św. o godz. 16.00 odprawimy uroczyste Nieszpory na zakończenie Starego Roku. W czasie nabożeństwa będziemy przepraszać Boga za grzechy minionego roku, odśpiewamy suplikacje oraz będziemy wielbić Boga uroczystym „Te Deum….”. Po nieszporach będzie Msza św. w intencji całej parafii.

Wszystkim parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary w kopertach na Kościół składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.