UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia Parafialne

34 Niedziela Zwykła26 XI 2023Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Akt zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy po południu od godz. 16.30.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Już dziś bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu, aby jak najpiękniej, od strony duchowej, przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia, a kiedyś naszego osobistego spotkania z Bogiem w wieczności, kiedy Bóg nas do Siebie powoła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom,  które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Jak  już zapowiadaliśmy w minioną niedzielę, w którą obchodziliśmy  w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich, dzisiaj po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie ubogich w naszej archidiecezji. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.