XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

33 Niedziela Zwykła – 19 XI 2023

Obchodzimy  dziś w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Edwarda Hodurka  z Zakonu o. Pallotynów, który w zeszłą niedzielę głosił Słowo Boże. Dzisiaj rozprowadza materiały, które kupując możemy wesprzeć ofiarami jego fundację oraz jego działalność duszpasterską,  dlatego też zapowiedziana zbiórka do puszek na rzecz ubogich zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę. Dzisiaj wszystkim wspierającym działalność ks. Edwarda składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Środa – wspomnienie  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek  – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. O godz. 18.00 Msza święta z nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Przyszła niedziela obchodzona jest jako ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30. wobec wystawionego Najświętszego sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostaniem czasie złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z :

– Koźlicy

– Tropiszowa: Zakopane

– Luborzyczki

– Wąsowa

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.