XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

  26 Niedziela Zwykła – 1 X 2023

W minionym tygodniu została przeprowadzona zbiórka płodów ziemi na potrzeby naszego seminarium duchownego w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcą, w imieniu swoim oraz Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego, składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Zebraliśmy dwa samochody ciężarowe. Dary złożyło 50 rodzin z naszej parafii. Jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim rodziną.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicy  i doktora Kościoła. Rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Poniedziałek –  wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek  wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Piątek – Pierwszy piątek miesiąca. Po południu spowiedź od godz. 16.00.

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Różańcowej. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragnę również podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.