XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

25 Niedziela Zwykła – 24 IX 2023

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek –  wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana.

Środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. O  godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę również zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej będzie spotkanie organizacyjne w kościele.

Czwartek – wspomnienie św. Wacława męczennika.

Piątek  Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszą modlitwą w tym dniu otaczamy ks. Michał w dniu jego imienin. O godz. 18.00 zostanie odprawiona również Msza św. w intencji ks. Michała. Będziemy prosić dla niego o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski na drodze kapłańskiego powołania oraz by jego wielki patron Św. Michała Archanioła strzegł i prowadził na wszystkich ludzkich drogach.

Sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Niedziela (1X) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy  i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą na różańcu.

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00 a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Na Mszy Św. o godzinie 16.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Bardzo serdecznie pragnę również podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.

Tak jak co roku nasza parafia przeprowadzała zbiórkę płodów ziemi na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Krakowie. Również i w tym roku pragniemy ją przeprowadzić. Taka zbiórka zostanie przeprowadzona w tym tygodniu we środę i czwartek do godz.15.00, ponieważ w czwartek o godzinie 15.00 będzie transport z seminarium po te warzywa i jarzyny. Bardzo serdecznie prosimy, aby kto może i ma życzenie złożyć takie dary dostarczył je i złożył na placu przed plebanią. Wszystkim ofiarodawcą już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.

Jak wspominaliśmy w zeszłą niedzielę, dzisiaj po każdej Mszy św. jest organizowana zbiórka do puszek przeznaczona na Caritas. Wszystkim wspierającym dzieła Caritas składam serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.