XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

  23 Niedziela Zwykła – 10 IX 2023

W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Narodzenia NMP: Służbie liturgicznej, Panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony. Orkiestrze.  Słowa szczególnego podziękowania kierujemy w stronę dzieci sypiących kwiaty na procesji oraz oczywiście ich rodziców. Dyrekcjom Szkół Podstawowych, dzięki którym dzieci mogły się włączyć w to świętowanie. Wszystkim, którzy w tę Uroczystość powstrzymali się od prac w polu. Niech Matka Najświętsza wszystkich ma w Swojej opiece i wyprasza błogosławieństwo u Boga dla całej naszej parafii. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień kończący misje święte w naszej parafii. Podczas Mszy świętych będzie zbierana ofiara w podziękowaniu dla Ojca Misjonarza. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja do Krzyża Misyjnego oraz poświęcenie Krzyży Misyjnych. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pamiątkowych krzyżyków misyjnych. Krzyże do nabycia znajdują się przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Ofiary za krzyże są dobrowolne.

Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu szczególnie  naszą modlitwą pragniemy przepraszać i wynagradzać Bogu za wszelkie grzechy, którymi ludzie obrażają Matkę Najświętszą. Za grzechy, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Matki Najświętszej, a także za bezczeszczenie Jej świętych wizerunków w obrazach i miejscach kultu. Przed Mszą św. wieczorną w piątek o godz. 17.30  serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 Msza święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo serdecznie pragniemy również podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę i w odpust złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.