PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ ORAZ DO JORDANII

  • Kiedy? – 17.02- 24.02.2024
  • Koszt – 2000 PLN + 1000 $

PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień 1 (Sobota) /17.02.2024/

Wyjazd z Igołomi. Przejazd na lotnisko w Krakowie- Balicach. Odprawa paszportowa i przelot do Tel Awiwu. Transfer do hotelu w Galilei. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (Niedziela) /18.02.2024/

Śniadanie. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz możliwość degustacji ryby św. Piotra. Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 (Poniedziałek) /19.02.2024/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Kana Galilejska. Przejazd na przejście graniczne Izrael-Jordania. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum z pięknymi mozaikami podłogowymi. Zakwaterowanie w hotelu w Ammanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Wtorek) /20.02.2024/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Zakwaterowanie w hotelu w Petrze. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (Środa) /21.04.2024/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Jericho. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (Czwartek) /22.04.2024/

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika a następnie pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7 (Piątek) /23.04.2024/

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie Betania – możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, Popołudniu kąpiel w Morzu Martwym. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8 (Sobota) /24.02.2024/

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Przelot do Koszyc. Następnie przejazd do Igołomi.

CENA ZAWIERA: Transfer autokarem Igołomia- Kraków /Balice/, Transfer Koszyce- Igołomia; transport autokarem na terytorium Izraela/Jordanii, Przelot samolotem Kraków- Tel Awiw; Tel Awiw- Koszyce Opiekę pilota- przewodnika, Ubezpieczenie KL/NNW, Noclegi w hotelach w pokojach 2-, 3-, osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, Śniadania i obiadokolacje wg programu.

CENA NIE ZAWIERA: Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+250$),Świadczeń nie wymienionych w ofercie, Napoi do obiadokolacji.

Zapisy u Księdza Michała.

Do 24 września należy wpłacić zaliczkę w wysokości 400 zł.

Do końca października należy wpłacić II zaliczkę w wysokości 1600 zł.

Do 10 grudnia należy wpłacić III zaliczkę w wysokości 1000$.

Na tę pielgrzymkę potrzebny jest PASZPORT, ważny co najmniej 6 miesięcy przed wylotem.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.