XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

  22 Niedziela Zwykła – 4 IX 2023

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz dyrekcje szkół, nauczycieli oraz rodziców do wspólnej modlitwy, wypraszając dar Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym.

Środa– Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca zmianka tajemnic różańcowych.

Piątek – 8 IX – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji święta Narodzenia NMP. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Uroczysta Suma Odpustowa z procesją rozpocznie się o 11.30. Na Sumę odpustową serdecznie zapraszamy orkiestrę, służbię liturgiczną, Strażaków z OSP Igołomia – Zofipole do niesienia baldachimu. Serdeczni proszę, aby zadbać również  aby były niesione wszystkie feretrony. Bardzo serdecznie również zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Ponieważ Uroczystość odpustowa  jest to wielkie Święto dla naszej parafii bardzo serdecznie proszę abyśmy tak zorganizowali czas by w tym dniu kto tylko może powstrzymał się od prac. Byśmy oddali cześć Bogu i godnie uczcili Matkę Najświętszą  – naszą Panią i Królową.

Jest to Święto również nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej. Dlatego też po każdej Mszy św. będzie również poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.

Równocześnie uroczystością odpustową rozpoczniemy misje parafialne, które potrwają do 14 września do Święta Podwyższenia  Krzyża  Świętego. Misje poprowadzą Ojcowie Paulinii.   Módlmy się gorąco by ten święty czas łaski odnowił i umocnił nasz wiarę, a przede wszystkim ożywił naszą miłość do Boga. Niech Matka Najświętsza będzie naszą Orędowniczką i Przewodniczką. Programy misji są na stoliku w kościele, jest również na stronie parafialnej oraz na plakatach przy kościele. Bardzo serdecznie zachęcam do licznego uczestnictwa w misjach parafialnych.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną, które w ostatnią niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.