V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkanocna 7 V 2023

Przeżywamy miesiąc maj, w którym czcimy szczególnie Matkę Najświętszą. Przypominamy,  że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 16.00. Również serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. wieczorną.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji krakowskiej.

Sobota – (13 maja)wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Bardzo serdecznie w tym dniu zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie zostanie odprawiona procesja wokół kościoła, w czasie której będzie niesiona figura Matki Bożej Fatimskiej oraz odśpiewamy litanię do Matki Najświętszej. Dlatego w tym dni nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy św. o 18.00. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku będzie prowadził ks.  dr Krzysztof Biros,. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.