IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Wielkanocna – 30 IV 2023

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest szczególnym dniem naszych modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Rozpoczynamy również miesiąc maj, miesiąc w którym sposób szczególny czcimy Matkę Bożą podczas nabożeństw majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Również moja taka gorąca prośba, abyśmy przez cały miesiąc maj, tak jak w Wielkim Poście, codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiali różaniec, również w niedzielę przed Mszą św. o 16.00 dla większego uczczenia Matki Najświętszej i wypraszania wszelkich łask.

Wtorek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.

Środa – (3 maja) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. W tym dniu również zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich jednostek OSP z naszej parafii o godz. 11.30 w przededniu ich Święta, wspominając Św. Floriana.

O godz. 14.30 (3 maja) odbędzie się również Msza św. przy kapliczce na Odwiślu.

Czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

Piątek  – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.  I Piątek Miesiąca, dlatego też w czasie nabożeństwa majowego odmówimy również modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość przystąpienia do sakramentu  pokuty przed pierwszym piątkiem od godz. 16.30.

Sobota – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.  Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Rano Msza św. o godz. 7.00 z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP w czasie którego. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.