III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2023

Dziś rozpoczynamy w Kościele 13 Tydzień Biblijny i przeżywamy Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wzywa nas do tego zmartwychwstały Chrystus, który jak mówi Ewangelia – dołączył do uczniów idących z Jerozolimy do Emaus i wyjaśniał im Pisma. Chciał, aby odkryli w Ukrzyżowanym Nauczycielu zwycięskiego Mesjasza – jak jest napisany o Nim w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach.

Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury Pisma Św. Byśmy otwierali się na Słowo Boże i by to Słowo Życia kształtowało nasze życie i otwierało na Bożą Mądrość.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 16.00 będzie spowiedzi  dla młodzieży przystępującej do bierzmowania. Zapraszamy również do sakramentu pokuty rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz świadków bierzmowania.

 Wtorek – Święto Św. Marka Ewangelisty. W tym dniu młodzież klas ósmych z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. bp Janusz Mastalski na Mszy św. o godz. 18.00.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Piątek –  O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota  –  Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.  W tym dniu rozpoczynamy również  nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. 

Bóg zapłać wszystkim rodziną, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby Kościoła. Jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.