II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia Parafialne

 2 Niedziela Wielkanocna16 IV 2023

Dzisiejsza Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego, dlatego też na zakończenie Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt Zawierzenia.

Również Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele 79 Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. dzisiaj są zbierane ofiary do puszek,  które są przeznaczone na Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Środa – o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a pół godziny wcześniej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Piątek – O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek 25 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klas ósmych naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Z tej racji  zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek 17 kwietnia na Mszę św. o godz.18.00, a po niej będzie spotkanie organizacyjne w kościele.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

  • Siostry Albertynki wraz z Wolontariatem Parafialnym im. Św. Brata Alberta w Igołomi, organizują:

spotkania edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień i patologii społecznych dla wolontariuszy i członków rodzin z problemem alkoholowym.

Spotkania będą odbywały się w każdą 4-tą sobotę miesiąca, od kwietnia do sierpnia, od godz. 18.00 do 20.00, w sali audiowizualnej Muzeum św. Brata Alberta w Igołomi. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę.

oraz

Grupę wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu:

dla tych,którzy poszukują motywacji do podjęcia leczenia odwykowego i trzeźwienia, jak również dla uzależnionych, którzy utrzymują abstynencję, podejmują leczenie uzależnienia, są członkami grup samopomocowych.

Przewiduje się 5 spotkań po 2 godziny, z poczęstunkiem, rozmową, świadectwami osób, które utrzymują abstynencję.

Spotkania będą odbywały się w ostatnie czwartki miesiąca, od kwietnia do sierpnia, od godz. 19.00 do 21.00, w salce parafialnej przy plebanii w Igołomi.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na internetowej stronie parafialnej i w gablocie…

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.