I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu26 II 2023

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu –  Wielki Post to czas pokuty, umartwienia i czas nawracania. Zachęcamy wszystkich bardzo gorąco do dobrego i świętego przeżycia tego czasu. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie Droga Krzyżowa, a w tygodniu w nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątek o godz. 17.00.

Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Przez cały Wielki Post codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa –  o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Jest to również I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00. 

Sobota – Święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji krakowskiej. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę czyli II niedzielę Wielkiego Post  – tradycyjnie obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, dlatego też po każdej Mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na Misje.

Wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli ofiary w kopertach na kościół składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Również serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza parafianom z:

– Glewca

– Odwiśla

– Tropiszowa – Działki Nauczycielskie

– Szarbi

– Luborzyczki

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.