VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

7 Niedziela Zwykła – 19 II 2023

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godziny 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament oraz możliwość do indywidualnej adoracji i modlitwy. Jutro i we wtorek czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 15.00. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie zachęcamy do indywidualnej adoracji, którą zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby w tych dniach wygospodarować trochę czasu i oddać chwałę Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie oraz prosić o wszelkie łaski potrzebne do dobrego i świętego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Jak już zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę, dzisiaj również po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc ofiarom kataklizmu trzęsienia ziemi w Turcji. Wszystkim niosącym pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła.

Środa Popielcowa – rozpoczyna w Kościele okres Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 i 18.00 . Również we środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. (Również moja taka gorąca prośba, abyśmy przez cały Wielki Post codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiali różaniec w intencji pokoju na świecie, a na zakończenie Mszy św. wieczornej przed błogosławieństwem śpiewali suplikacje. Bardzo serdecznie o to proszę). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielkim Poście za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Składka podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na Caritas oraz na dekoracje ciemnicy i Bożego Grobu.

Wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary w kopertach na kościół składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Również serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza parafianom z:

Igołomi: od p. Andrzeja Walor do p. Janiny Dąbek

– Luborzyczki: od p. Wojciecha Wilk do p. Zofii Stala

– Luborzyczki: od p. Agnieszki Krauze do p. Lucyny Świątek

Czernichowa

Wąsowa

Koźlicy

Tropiszowa: Zakopane

Tropiszowa: Sachalina

Tropiszowa: Kamienna

Tropiszowa: Środek wsi od p. Krzysztofa Ciastoń  do p. Zbigniewa Słoma

– Tropiszowa: Środek Wsi od p. Marioli Mitela do p. Pauliny Tretko

Zofipola

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.