IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne 

4 Niedziela Zwykła – 29 I 2023

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkim rodzinom, które odwiedziliśmy wraz z księdzem wikariuszem pragniemy bardzo serdecznie podziękować za życzliwość, gościnność i serdeczne przyjęcie (także za transport – za przyjazd i odwożenie księdza, a w niektórych rejonach również za podwożenie księdza). Pragniemy również podziękować za wszystkie ofiary złożone w czasie kolędy. Część z tych ofiar zostanie przez nas przekazana na nasze Seminarium Duchowne w Krakowie, na Bratnią Pomoc Kapłańską, na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, na Caritas oraz na Misje. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – O godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu Msze św. w kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. Składka w tym dniu jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, dlatego też tradycyjnie na Mszy św. będą poświęcenie gromnice.

PiątekJest to I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30.  O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem Pierwszo piątkowym.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W tym miesiącu, z racji wyjazdu na pielgrzymkę, ks. Michał nie będzie odwiedzał chorych.

Wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli ofiary w kopertach na kościół składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

I jeszcze jedna nasza prośba – ponieważ koszty utrzymania cmentarza nas przerastają, dlatego bardzo serdecznie proszę, aby tak jak to miało miejsce w zeszłym roku tak i w tym w najbliższym czasie przeprowadzić zbiórkę na wywóz śmieci z cmentarza po 80 zł. Bardzo serdecznie bym prosił, aby te osoby, które zbierają petytę  z kancelarii parafialnej odebrały listy na przeprowadzeni tych zbiórek oraz pomogły w ich przeprowadzeniu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.