II NIEDZIELA ADWENTU

2 Niedziela Adwentu4 XII 2022

Dzisiejsza druga niedziela Adwentu przeżywana jest w Kościele jako niedziela modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak zapowiadaliśmy  w zeszłą niedzielę, dzisiaj po każdej Mszy św. jest  zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie dzieła pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Przeżywając czas adwentu bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczą w roratach. Niech Pan Bóg im błogosławi by dalej wytrwali w tym adwentowym czuwaniu, a równocześnie zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli na roratach do uczestnictwa.  Roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. Dla dzieci i młodzieży roraty są odprawiane o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa.

Wtorek – Św. Mikołaja biskupa.

Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

CzwartekUroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00 i po południu o godz. 16.00 i 18.00.

Na Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

Bóg zapłać tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na Kościół. Bóg zapłać mieszkańcom Tropiszowa, ulicy Kamiennej za złożoną petytę. Jeszcze raz wszystkim  serdeczne Bóg zapłać.

Świece wigilijne Caritas w ramach „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są  wystawione na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane za świece są przeznaczone na Caritas.