I NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu27 XI 2022

Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego – Adwent. Bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu,  aby jak najpiękniej, od strony duchowej, przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie, dla dorosłych, o godz. 7.00. Przed Mszą św. będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Roraty dla dzieci i młodzieży będą o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

Piątek – Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy po południu od godz. 16.30.

Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.  Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu  odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Niedziela – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przeżywać będziemy w Kościele XXIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego też w całej naszej Archidiecezji będą zbierane po każdej Mszy św. ofiary do puszek przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Bóg zapłać tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na Kościół. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.