UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia Parafialne 34 Niedziela Zwykła

20 XI 2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Akt zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 11.00 będzie Msza Święta Jubileuszowa dla małżeństw z terenu naszej Gminy, które przeżywają złoty jubileusz 50–lecia ślubu. Serdecznie zapraszamy Jubilatów, ale również ich rodziny do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Już dziś bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu, aby jak najpiękniej od strony duchowej przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia, a kiedyś naszego osobistego spotkania z Bogiem w wieczności, kiedy Bóg nas do Siebie powoła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom,  które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę również podziękować za złożoną petytę parafianom z Tropiszowa Zakopane.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.