XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

33 Niedziela Zwykła 13 XI 2022

Obchodzimy  dziś w Kościele VI Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przeżywamy także XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Warto w tym dniu wspomnieć, że co roku ginie za wiarę w Chrystusa 105 tys. chrześcijan. (tj. co 5 min ginie jeden chrześcijanin). 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W 116 krajach łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formą dyskryminacji.

Wtorek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa – o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Piątek  – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 Msza święta z nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Przyszła niedziela obchodzona jest jako ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata, nasz Pan i Zbawca, obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w ostaniem czasie złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.