JUBILEUSZ 25-LECIA KAPŁAŃSTWA KSIĘDZA PROBOSZCZA

12 czerwca obchodziliśmy w naszej parafii niezwykły Jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza.

Dokładnie 14 czerwca 2022 r. minęło 25 lat od dnia, kiedy nasz Ksiądz Proboszcz przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze na Wawelu z rąk Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego.

Życzenia od Rady Parafialnej:

Gdybyśmy nie mieli sakramentu kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana.
Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan.
Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan.
Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan.
Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem? Kapłan, ciągle kapłan…
Mógłbyś mieć dwustu aniołów i nie mogliby cię rozgrzeszyć.
A kapłan, choćby najprostszy – może.
Kapłan nie jest kapłanem dla siebie.
Nie udziela sobie rozgrzeszenia, nie udziela sobie sakramentów.
Nie jest dla siebie. Jest dla was.

                                     Czcigodny Księże Proboszczu!!! Drogi Jubilacie!!!

Dnia 14 czerwca 2022 r. minie 25 lat od chwili, gdy Jezus Chrystus spojrzał na Ciebie, wypowiedział Twoje imię i uczynił Cię rybakiem serc ludzkich, a Ty z ufnością przyjąłeś powierzone zadanie i spełniasz swoje kapłańskie powołanie.

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Kapłaństwa, w imieniu całej naszej parafii życzymy Ci wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego.

Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w Swej opiece i wyprasza potrzebna łaski, abyś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia. Życzymy, abyś trwał na tym posterunku, który Pan Bóg Ci powierzył, abyś głosił Słowo Boże, sprawował Sakramenty Święte, a Swoim działaniem i świadectwem życia, pomnażał w nas, do których Pan Cię posłał, pragnienie zażyłości z Jezusem Chrystusem. Niech zawsze towarzyszy Ci Boża Łaska i mądrość, a także ludzka życzliwość i wsparcie we wszystkich poczynaniach.

W 25 rocznicę święceń kapłańskich, wspominając dzień, kiedy sam Pan Bóg uczynił z Ciebie swego sługę, otaczamy Cię naszą modlitwą, dziękując Panu Bogu za Twoją obecność wśród nas, za każde dobro, które stało Twoim udziałem, za czas, siły i talenty, którymi służysz ludziom.

Z całego serca pragniemy, abyś pozostał w naszej parafii jak najdłużej, a najlepiej na zawsze.

Szczęść Boże!

Życzenia Służby Liturgicznej:

Drogi Księże Proboszczu.

Święty Jan Paweł II powiedział kiedyś do kapłanów: nie mogło nas spotkać nic piękniejszego niż nasze kapłaństwo. Być powołanym do troski o życie duchowe człowieka. Najpiękniejsze, co mogło nas spotkać.

W dniu dzisiejszym, kiedy przeżywasz 25 lecie kapłaństwa, powtarzamy te słowa za Janem Pawłem II: nie mogło Cię spotkać nic piękniejszego w życiu niż Twoje kapłaństwo.

W imieniu Służby Liturgicznej, życzymy Ci drogi Księże Proboszczu, radości
z tego, iż kiedyś Pan Jezus spojrzał na Ciebie i wypowiedział Twoje imię. A ty posłuszny głosowi powołania, zostawiłeś wszystko i poszedłeś za Nim. Być wybranym przez Boga to wielki zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność. Życzymy Ci, aby Maryja, wychowawczyni powołań kapłańskich zawsze miała Cię w swojej opiece. Bądź dla nas jak Dobry Pasterz, który jest czasem oddać wszystko za swoje owce. Niech Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan darzy Cię swoim Błogosławieństwem.

Kilka słów, pragniemy również powiedzieć do osoby, która zajmuje w Twoim życiu szczególne miejsce. To Twoja mama.

Kochana mamo Księdza Jana.

Dzisiaj dzielimy tę wielką radość z Tobą. Przed laty oddałaś swojego syna Bogu. Towarzyszysz mu w jego kapłańskim życiu. Tylko sam jeden Bóg wie, ile twoje usta wyszeptały modlitw do Boga za swojego syna – kapłana. Dzisiaj pragniemy ze czcią ucałować twoje spracowane dłonie, przytulić się do Twojego matczynego serca i chcemy powiedzieć CI: dziękujemy. Dziękujemy za księdza Jana, za trud włożony w jego wychowanie, za wiarę, którą mu przekazałaś.  Za twoje modlitwy szeptane do Boga, za ręce które w domowej izdebce przesuwają paciorki różańca.

Niech dobry Bóg obdarza Cię zdrowiem, swoim błogosławieństwem. A Maryja, najlepsza z Matek, niech towarzyszy Ci każdego dnia.

Z tej racji 14 czerwca odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.