II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 I 2022

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. odprawiamy adoracje Najświętszego Sakramentu.

Poniedziałek  – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a pół godz. wcześniej – o 17.30 zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy różańcowej.

Czwartek  – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Misje. Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcimy kadzidło i kredę. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będą znajdować  się zapakowane kadzidło i kreda, które można będzie zabrać do swoich domów.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas.

Również w Uroczystość Objawienia Pańskiego po każdej Mszy św. Zespół Charytatywny im. Św. Brata Alberta, z naszej parafii, będzie zbierał ofiary do puszek. Ofiary te są przeznaczone na dzieła charytatywne, które Zespół prowadzi w naszej parafii.

Jak już wspominaliśmy, w Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 17.00 ks. Bartłomiej Małek wraz z s. Heleną oraz dziećmi i młodzieżą z parafii Lipnica Wielka, gdzie pracują, przedstawią Bożonarodzeniowe Jasełka. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Piątek – Jest to I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwem pierwszo – piątkowe.

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego ( Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego).

Wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę i w Nowy Rok złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła  składamy serdeczne Bóg zapłać.