I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu

      28 XI 2021

Dzisiaj pierwsza niedziela roku nowego roku liturgicznego – Adwent. Bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu,  aby jak najpiękniej od strony duchowej przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie, dla dorosłych o godz. 7.00. Przed Mszą św. będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Roraty dla dzieci i młodzieży będą o godz. 18.00. Zachęcamy serdecznie do licznego uczestnictwa.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy po południu od godz. 16.30.

Sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu  odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną (bardzo prosimy, aby tych chorych zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej).

Bóg zapłać tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na Kościół. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. 

Świece wigilijne Caritas w ramach „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są  wystawione na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane za świece są przeznaczone na Caritas.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.