XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne – 31 Niedziela Zwykła  

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – 31 X 2021

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznice Poświęcenia Naszego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, dla uwielbienia Boga za dar naszej świątyni, odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. O godz. 13.30 rozpoczniemy na cmentarzu  procesje żałobną, w czasie której będziemy odmawiali różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Na zakończenie procesji zostanie na cmentarzu odprawiona Msza św.

W tym dniu w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

Zgodnie z tradycją Kościoła:

  1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten od 1 do 8 listopada włącznie jest odpustem zupełnym, w inne dni roku – cząstkowym.

Wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu są odprawiane w kościele o godz. 7.00 i 18.00 oraz na cmentarzu w kaplicy o godz. 9.00 i 15.00.

Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Piątek – Przeżywamy Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Wieczorem podczas nabożeństwa pierwszo piątkowego odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.30.

Sobota – Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.