XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

  26 Niedziela Zwykła – 26 IX 2021

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Wtorek – wspomnienie św. Wacława. męczennika. Na Mszę Świętą o godz 18.00 zapraszamy tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w Kościele.

ŚrodaŚwięto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszą modlitwą w tym dniu otaczamy ks. Michał w dniu jego imienin. Prosimy dla niego o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski na drodze kapłańskiego powołania oraz by jego wielki patron Św. Michała Archanioła strzegł i prowadził na wszystkich ludzkich drogach.

Czwartek  wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy  i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 Msza Święta oraz nabożeństwo pierwszo piątkowe.

Sobota – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.  Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego, odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie prosimy, aby w sobotę w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00 rozważania tajemnic Różańca i modlitwę poprowadziła Róża Różańcowa z Igołomi.

Bardzo serdecznie pragnę również podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Również serdeczne Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z Tropiszowa – Środek Wsi od p. Jerzego Wilkosza do p. Jacka Tomczyka oraz z Tropiszowa Dolna Kolonia od p. Witulskich do p. Gas.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.