XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

  23 Niedziela Zwykła – 5 IX 2021

W dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach w naszym kraju, na prośbę Caritas Polska jest przeprowadzana zbiórka do puszek  na rzecz poszkodowanym aktualnym kryzysem migracyjnym. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym tę inicjatywę składam serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Środa – 8 IX – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Uroczysta Suma Odpustowa rozpocznie się o 11.30. Kaznodzieją będzie ks. Tomasz Białoń (który prowadzi w tym roku nabożeństwa Fatimskie) . W czasie Sumy Odpustowej uczcimy również jubileusz 50 – lecia kapłaństwa ks. Kan. Władysława Dańkowskiego, poprzedniego proboszcza parafii. Ponieważ Uroczystość odpustowa  jest to wielkie Święto dla naszej parafii, bardzo serdecznie proszę, abyśmy tak zorganizowali czas by w tym dniu, kto tylko może, powstrzymał się od prac. Byśmy oddali cześć Bogu i godnie uczcili Matkę Najświętszą  – naszą Panią i Królową.

Uroczystość Narodzenia N.M.P. nazywana jest Świętem Matki Bożej Siewnej, dlatego też po każdej Mszy św. będzie poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.

Przed Uroczystością Odpustową będzie również dodatkowo okazja do spowiedzi w poniedziałek i we wtorek od godz. 17.00. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, by przyjąć Chrystusa w Komunii św. do serca i zyskać łaskę odpustu zupełnego.

Czwartek– wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Piątek – o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Bóg zapłać wszystkim rodziną, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby Kościoła. Jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.