XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021

W dzisiejszą niedzielę zostaną odprawione Msze św. przy kapliczce w Glewcu o godz. 15.00 oraz na Luborzyczce o godz. 18.00

Z kalendarza liturgicznego, w tygodniu wspominamy:

Wtorek – W związku z obecną sytuacją, Msza  św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli oraz rodziców do wspólnej modlitwy wypraszając dar Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym.

Środa – Rozpoczynamy miesiąc wrzesień. Wspomnienie św. Bronisławy. Przeżywamy również  rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o tych wszystkich ofiarach tamtych potwornych lat. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Dziękujmy Bogu za dar wolności, który mamy, za który oni oddali życie. I niech rodzi się w naszych sercach jak największa miłość do Naszej Ojczyzny i pamięć o Naszej Historii.

Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańca z racji pierwszej środy miesiąca. Dlatego serdecznie zapraszamy w tym dniu członkinie Róż Różańcowych.

Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Przeżywamy Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Wieczorem podczas nabożeństwa pierwszo piątkowego odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek zwłaszcza, że 8 września przeżywamy Uroczystością Odpustową w naszej parafii ku czci Narodzenia NMP.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Przed Mszą św. wieczorną przeżywając nowennę przed beatyfikacją sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego serdecznie zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo Eucharystyczne, w czasie którego wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec.

Pragniemy również już dziś ogłosić że 8 IX (środa) – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji święta Narodzenia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Uroczysta Suma Odpustowa rozpocznie się o 11.30. Kaznodzieją będzie ks. Tomasz Białoń (który prowadzi w tym roku nabożeństwa Fatimskie) . W czasie Sumy Odpustowej uczcimy również jubileusz 50 – lecia kapłaństwa ks. Kan. Władysława Dańkowskiego, poprzedniego proboszcza parafii. Ponieważ Uroczystość odpustowa  jest to wielkie Święto dla naszej parafii bardzo serdecznie proszę, abyśmy tak zorganizowali czas by w tym dniu kto tylko może powstrzymał się od prac. Byśmy oddali cześć Bogu i godnie uczcili Matkę Najświętszą  – naszą Panią i Królową.

W przyszła niedzielę na prośbę Caritas Polska w całym kraju zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek  na rzecz poszkodowanym aktualnym kryzysem migracyjnym.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.