Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 VIII 2020

W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP świętujemy 101 rocznicę bitwy warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. To szczególny  dzień naszej wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej, Królowej Polski Wniebowziętej za dar wolności, ale również i modlitwy za naszą Ojczyznę.

O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Bogu za szczęśliwe zbiory i będziemy prosić o bł. Boże dla wszystkich miejscowości naszej parafii.

Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.

Wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.  O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. Piusa X, papieża. W tym dniu przeżywając nowennę przed beatyfikacją sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego serdecznie zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo Eucharystyczne, w czasie którego wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec.

Niedziela – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

Na Mszy św. o godz. 11.30. będziemy dziękować s. Helenie za 17 lata posługi w naszej parafii. Jak już wiadomo decyzją Siostry Prowincjalnej s. Helena został skierowany do pracy w parafii w Lipnicy Wielkiej.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Pragnę również podziękować panu Zatorskiemu i panu Szymonowi Świerczek za ofiarowanie i przywiezienie drzewa na opał na plebanie. Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.