XIX Niedziela Zwykła

19 Niedziela Zwykła – 8 VIII 2021

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc wielkich świąt Maryjnych i wielkich rocznic patriotycznych w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy, że jest to również miesiąc trzeźwości.

Poniedziałek  –  Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Wtorek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

PiątekŚwięto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W tym dniu (13 VIII) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość również skorzystania z sakramentu pokuty, a o godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem. Następnie zostanie odprawiona procesja.

Sobota  –  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Niedziela  – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu świętujemy 101 rocznicę bitwy warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. To szczególny  dzień naszej wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej, Królowej Polski Wniebowziętej za dar wolności, ale również i modlitwy za naszą Ojczyznę.

O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Bogu za szczęśliwe zbiory i będziemy prosić o bł. Boże dla wszystkich miejscowości naszej parafii.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować również tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Bardzo dziękuje.