XVIII Niedziela Zwykła

18 Niedziela Zwykła –  1 VIII 2021

Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Chciejmy w tym miesiącu podjąć dobrowolną abstynencje od napojów alkoholowych oraz modlitwę w intencji osób uzależnionych oraz o trzeźwość narodu.

W dzisiejszą niedzielę dzieci z naszej parafii z klas czwartych Szkoły Podstawowej przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11.30.

Środa  – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca zmianka tajemnic różańcowych.

Piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek: rano przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz po południu od godz. 17.00.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę również już teraz ogłosić, że Msza  św. dożynkowa – dziękczynna za tegoroczne plony, w intencji wszystkich miejscowości w naszej parafii, zostanie odprawiona w niedzielę 15 sierpnia o godz. 11.30.