XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

  XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Św. Jakuba Apostoła. Również  w tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Przeżywamy w  Kościele w Polsce XXII Tydzień św. Krzysztofa, w którym szczególnie otaczamy naszą modlitwą misjonarzy i misjonarki, których trud ewangelizacyjny związany jest również z pokonywaniem dużych odległości. Dlatego też po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Również z tej okazji po każdej Mszy św. będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie samochodów.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. 

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W tym dniu rodziców dzieci przeżywających pierwszą rocznice pierwszej Komunii św. zapraszamy na sprzątanie Kościoła na godz. 9.00.

Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się próba przed rocznicom I Komunii Świętej.

Czwartek – wspomnienie św. Marty.

Piątek od godz.16.00 będzie spowiedź dla dzieci, które w najbliższą niedzielę będą przeżywać pierwszą rocznicę Komunii św. Zapraszamy również do skorzystania z tego sakramentu rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo, dziadków.

O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

W tym dniu przeżywając nowennę przed beatyfikacją sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego serdecznie zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo Eucharystyczne, w czasie którego, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec.

Niedziela – (1.08) dzieci z klas czwartych z naszej parafii przeżywać będą rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej podczas  Mszy św. o godz. 11.30.

W przyszłą niedzielę również rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Chciejmy w tym miesiącu podjąć dobrowolną abstynencje od napojów alkoholowych i modlitwę w intencji osób uzależnionych oraz o trzeźwość narodu. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę również podziękować panu Zbigniewowi Trela z Czernichowa za wykoszenie trawy na cmentarzu oraz panu Krzysztofowi Wesołowskiemu za odnowienie ławek które są na zewnątrz kościoła. Jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.