XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

  XVI Niedziela Zwykła – 18 VII 2021

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

Środa  – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – święto św. Marii Magdaleny.

Piątek – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

Niedziela – Święto Św. Jakuba Apostoła. Również  w tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Rozpoczyna się w Kościele w Polsce XXII Tydzień św. Krzysztofa, w którym szczególnie otaczamy naszą modlitwą misjonarzy i misjonarki, których trud ewangelizacyjny związany jest również z pokonywaniem dużych odległości. Dlatego też po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Również z tej okazji po każdej Mszy św. będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie samochodów.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.