V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Parafialne

 5 Niedziela Wielkanocna – 2 V 2021

Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą podczas nabożeństw majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.  

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – (3 maja) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. W tym dniu również zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich jednostek OSP z naszej parafii o godz. 12.30, w przededniu ich Święta wspominając Św. Floriana.

O godz. 14.30 (3 maja) odbędzie się zostanie odprawiona Msza św. przy kapliczce na Odwiślu.

Wtorek –wspomnienie św. Floriana, męczennika.

Środa – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. O godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.  O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszam  na 18.00 zapraszamy członkinie Róż Różańcowych na  zmiankę tajemnic różańca.

Czwartek –  święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla  rodziców tych dzieci.

Piątek  – I Piątek Miesiąca. W czasie nabożeństwa majowego odmówimy również modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość przystąpienia do sakramentu  pokuty od godz. 16.30.

Sobota – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji Krakowskiej.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Od przyszłej  niedzieli, 9 maja, powrócimy do starego układu Mszy św. Dodatkowo pozostawimy Mszę św. o godz. 6.30 – czyli msze św. będą odprawiane o godz.  – 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i po południu o godz. 16.00, a w Szarbi o 10.15.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.