Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia Parafialne

 Poniedziałek Wielkanocny 5 IV 2021

Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo gorąco zachęcamy aby w oktawie tj. jest do najbliższej niedzieli kto może uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Chrystusa w Komunii św. do swojego serca.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o godz. 18.00 Msza św. Z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również w środę zmianka tajemnic różańca.

Piątek – z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiamy codziennie podczas wieczornej Mszy św.

W przyszłą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu na każdej Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia z Aktem Zawierzenia. Również w Niedzielę Bożego Miłosierdzia będzie zbierana ofiara do puszek po każdej Mszy św. na pomoc biednym, na Caritas.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschlnego oraz Świąt Wielkanocnych.  Ks. Michałowi, s. Helenie, s. Marii, p. Tomaszowi Migdałowi, p. Jerzemu Kaczmarczykowi za prace przy ciemnicy i Bożym Grobie oraz w czasie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Serdeczne również podziękowanie pani Urszuli Gas z Tropiszowa i pani Renacie Lipowieckiej z Igołomi  za kwiaty do Bożym Grobie. Również pani Urszuli Gas i Lucynie Semper za posadzenie kwiatów przed kościołem i przy Św. Bracie Albercie oraz przystrojenie krzyża misyjnego oraz krzyża przy dzwonnicy. Serdeczne Bóg zapłać.

I również pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

W najbliższą niedziele pozostawimy jeszcze układ Mszy świętych taki jak mamy teraz. Czyli Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00.

Jeśli przed niedzielą zostaną zniesione te limity ograniczeń to w Szarbi będzie Msza św. o 10.15

W najbliższą sobotę (10 kwietnia) – zapraszamy dzieci przygotowujące się do Komunii Św. wraz z rodzicami na przymiarkę strojów komunijnych:

12.00 – Tropiszów

12.30 – Glewiec

13.00 – Igołomia, klasa 3A

13.30 – Igołomia, klasa 3B

Przymiarka odbędzie się w salce przy plebanii.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.