VI Niedziela Wielkiego Postu

6 Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa – 28 III 2021

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Na zakończenie Mszy św. poświęcimy palmy. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Ciąg dalszy spowiedzi w tym tygodniu (spowiadamy od godz. 16.00):

29.03 Poniedziałek – Glewiec.

Spowiedź w Szarbi 29.03 o godz. 14.30

30.03 Wtorek – Czernichów

31.03 Środa – Glew

Środa –  31 marca – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, tych którzy przystępuję w pierwsze soboty miesiąca jak również tych którzy pragną przed świętami pojednać się z Bogiem. Bardzo serdecznie prosimy tych chorych zgłosić w zakrystii lub w kancelarii .

Wielki Czwartek – W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do Ciemnicy i rozpoczniemy adoracje, którą zakończymy o godz. 24.00.

Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Od godziny 7.00 zachęcamy do adoracji Chrystusa w ciemnicy.

W tym roku Liturgię Wielkiego Piątku podzielimy na dwie części.

O godz. 15.00 – będzie   Nabożeństwem Drogi Krzyżowej i również odmówimy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie nabożeństwa udzielimy Komunii Św.

O godz. 18.00  dalsza część Liturgii Wielkiego Piątku. Na zakończenie Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu i rozpoczniemy całonocną adoracje, która potrwa do Liturgii Wielkiej Soboty.

Od godz. 6.00 – Adoracja indywidualna.

Wielka Sobota – W kościele cały czas trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Bardzo serdecznie zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Również w tym dniu w naszej tradycji zachęcamy do zachowywania postu.

Od godz. 9.00 rozpoczniemy święcenie pokarmów:

Przed kościołem od godz. 9.00 do 11.00 co 15 min.

Święcenie pokarmów w poszczególnych miejscowościach:

9.00 – Koźlica

9.20 – Odwiśle

9.40 – Luborzyczka

10.00 – Glew

10.20 – Szarbia

10.40 – Glewiec

11.00 – Wąsów

11.20 – Czernichów

11.40 – Tropiszów

O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Bardzo serdecznie prosimy, aby na Liturgię Wielkiej Soboty przynieść ze sobą świece. Na Liturgię Wielkiej Soboty składa się: poświęcenie ognia, Paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgia Eucharystyczna. Liturgię Wielkiej Soboty zakończymy Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 21.30 .

Niedziela Zmartwychwstania

W związku z istniejącymi obostrzeniami oraz limitem wiernych w kościele (30 osób) bardzo serdecznie proszę. aby te obostrzenia były przestrzegane. W związku z tym w Niedzielę Wielkanocną i w drugi dzień Świąt będzie zwiększony limit Mszy św. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.