SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI

Święta Wielkanocne już zapasem. Wśród sprzątania domów, robienia zakupów, nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze. Przygotujmy nasze serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem poprzez spowiedź świętą. Nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. Chciejmy powstać z martwych wraz z Chrystusem, który na krzyżu odkupił nasze winy.

W tym roku spowiedź przedświąteczna rozłożona jest na poszczególne dni dla poszczególnych miejscowości.

Spowiadamy od godziny 16.00 do godziny 18.00.

Oto Harmonogram:

22.03 – Poniedziałek – Zofipole

23.03 – Wtorek – Tropiszów

24.03 – Środa – Igołomia

25.03 – Czwartek – Koźlica

26.03 – Piątek – Odwiśle

27.03 – Sobota – Wąsów

W przyszłym tygodniu:

29.03 – Wielki Poniedziałek – Glewiec

30.03 – Wielki Wtorek – Czernichów

31.03 Wielka Środa –Glew

Spowiedź w Szarbi 29.03 (Wielki Poniedziałek) o godz. 14.30

Przed spowiedzią pamiętaj, żeby się dobrze do niej przygotować. Wypełnij starannie 5 warunków dobrej spowiedzi.

Rachunek sumienia – dobrze poprzedzić go modlitwą do Ducha Świętego. Potem trzeba się zastanowić i przypomnieć sobie wszystkie grzechy, którymi od ostatniej spowiedzi Boga się obraziło. Chodzi przede wszystkim o grzechy ciężkie. Pomocą w tym może być któryś z gotowych rachunków sumienia.

Żal za grzechy to – jak definiuje katechizm – “ból duszy i znienawidzenie popełnionego grzechu z postanowieniem niegrzeszenia w przyszłości”.

Mocne postanowienie poprawy wynika z żalu. Jest potwierdzeniem jego prawdziwości. Dobrze jest podjąć także jakieś bardzo konkretne postanowienie, jaki grzech szczególnie chcielibyśmy wyeliminować. 

Szczera Spowiedź– wypowiadam przy kratkach konfesjonału wszystkie grzechy ciężkie i lekkie, które pamiętam.

Zadośćuczynienie polega na naprawieniu wyrządzonej szkody. Niekoniecznie więc kończy się z odejściem z miejsca modlitwy. Należy tez odmówić zadaną pokutę (lub ją zrealizować). Wypada także Bogu podziękować za łaskę przebaczenia.

Córko moja, pisz, mów o Moim miłosierdziu. Powiedz duszom, gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia[czyli w sakramencie pokuty]; tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. Aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawić dalekiej pielgrzymki ani też składać jakichś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy Mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone – nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. ” (Dzienniczek św. Siostry Faustyny)

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.