II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu – 28 II 2021

Przeżywamy Święty czas Wielkiego Postu. Niech on będzie dla nas czasem szczerego i prawdziwego otwarcia swojego serca na dar Bożego Miłosierdzia. Niech na nowo odrodzi naszą wiarę i miłość do Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Módlmy się gorąco w Wielkim Poście o Miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na misje.

Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które bardzo gorąco zapraszamy. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie Droga Krzyżowa.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji krakowskiej.

PiątekJest to I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30.  O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a  o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem Pierwszo – piątkowym.

SobotaJest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo serdecznie prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.

Wyjątkowo w przyszłym tygodniu Msza św. w Szarbii, która jest odprawiana w niedzielę o godz. 10.15 zostanie odprawiona w sobotę 6 marca o godz. 17.00. Nie będzie tam Mszy św. w niedzielę (7.03).

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do nabycia Baranki Wielkanocne. Ofiary składane są przeznaczone na Caritas.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.