XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne 34 Niedziela Zwykła

22 XI 2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata, nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Akt zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Już dziś bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia tego czasu,  aby jak najpiękniej, od strony duchowej, przygotować się na  przeżycie świąt Bożego Narodzenia, a kiedyś naszego osobistego spotkania z Bogiem w wieczności kiedy nas do Siebie powoła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom,  które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. Pragnę również podziękować za złożoną petytę przez parafian z Igołomi – od mieszkańców firmy Polan, oraz parafianom z Glewa.

Harmonogram roznoszenia opłatków przez pana Ogranistę na bieżący tydzień, tj. od 23 do 28 listopada 2020r.:
1. Poniedziałek 23.11.2020r. – od godz. 1330 WĄSÓW

2. Wtorek 24.11.2020r.  od godz. 1330 – CZERNICHÓW od p. Boligłowa, łąki, pagórek oraz domy od Czulic do p. Romana  Tomczyk          

3. Środa 25.11.2020r. – od godz. 1330 CZERNICHÓW dokończenie

4. Czwartek 26.11.2020r.  – od godz. 1330 GLEW

5. Piątek 27.11.2020r. – od godz. 1130 GLEWIEC

6. Sobota 28.11.2020r. – od godz. 900 Tropiszów od Brzostku, działki nauczycielskie oraz dolna kolonia do p. Witulskich

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.