XXXII Niedziela Zwykła

9 XI 2020

Przeżywamy dziś w Kościele XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Warto w tym dniu wspomnieć, że co roku ginie za wiarę w Chrystusa 105 tyś. chrześcijan. (tj. co 5 min ginie jeden chrześcijanin). 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W 116 krajach łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.

Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Środa – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przeżywamy 102 rocznicę odzyskania przez nasz Naród Niepodległości. Szczególną modlitwą otaczamy naszą Ojczyznę. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wypraszać dar Bożego błogosławieństwa dla naszej Ojczyzny.

Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, w czasie której będziemy prosić  Matkę Najświętszą Naszą Matkę i Królową by miała w opiece naszą Ojczyznę, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada 31 rocznica kanonizacji Św. Brata Alberta.

Piątek  – wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Obchodzimy w tym dniu III Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła. Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z Glewca, z Tropiszowa – ulica Kamienna oraz parafianom z Luborzyczki.