XXX Niedziela Zwykła

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego     25 X 2020

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznice Poświęcenia Naszego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, dla uwielbienia Boga za dar naszej świątyni, odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić w każdą niedzielę przed Mszą, a w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Środa – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 17.00 Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek –  O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w naszym kościele o godz. 6.30,  8.00, 9.30 i 11.00 i 12.30 .

Na chwilę obecną jeśli nie zaistnieją inne okoliczności to o godz. 13.30 w kaplicy na cmentarzu  będziemy odmawiali różaniec połączony z modlitwami za zmarłych (nie będzie procesji), a po modlitwie różańcowej będzie odprawiona Msza św. w kaplicy na cmentarzu. W tym dniu w kościele nie będzie doprawiana Msza św. o godz. 16.00 i 18.00.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.  Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom:  z Wąsowa, Zofipola, Igołomi Szosa oraz  Igołomi – Firmy Polan. Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Zakład Kominiarski Wieliczka ul. Sikorskiego 4 zawiadamia Sołectwo wsi Glew, Glewiec, Szarbia, że w dniach 28-30 października 2020 r. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.