XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020

Z kalendarza liturgicznego, w tygodniu wspominamy:

PoniedziałekW związku z obecną sytuacją Msza  św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz dyrekcje szkół, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy wypraszając dar Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym.

Wtorek – Rozpoczynamy miesiąc wrzesień – wspomnienie św. Bronisławy. W tym dniu rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Przeżywamy również  rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o tych wszystkich ofiarach tamtych potwornych lat. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Dziękujmy Bogu za dar wolności, który mamy, za który oni oddali życie. I niech rodzi się w naszych sercach jak największa miłość do Naszej Ojczyzny i pamięć o Naszej Historii.

 Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańca z racji pierwszej środy miesiąca, dlatego serdecznie zapraszamy w tym dniu członkinie Róż Różańcowych.

Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Piątek – przeżywamy Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu podczas któego odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Wieczorem podczas nabożeństwa pierwszo piątkowego odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek zwłaszcza, że 8 września przeżywamy Uroczystością Odpustową w naszej parafii ku czci Narodzenia NMP.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Pragniemy również już dziś ogłosić że 8 IX (wtorek) – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji święta Narodzenia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ponieważ jest to wielkie Święto dla naszej parafii bardzo serdecznie proszę kto tylko może, aby w tym dniu powstrzymał się od prac. Byśmy oddali cześć Bogu i godnie uczcili Matkę Najświętszą  – naszą Panią i Królową. Uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, będzie o godz. 11.30. Bardzo serdecznie prosimy panów do niesienia baldachimu, panie do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę oraz wszystkich parafian, aby swoją obecnością i modlitwą uczcić Matkę Najświętszą. Uroczystość Odpustową czcić będzie z nami ks. Kan. Stanisław Palichleb, proboszcz parafii Wszystkich Świętych z Górki Kościelnickiej – który będzie głosił kazania oraz przewodniczył sumie odpustowej.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. W tym tygodniu wpłaciliśmy kolejną ratę 10 tys. zł za instalację fotowoltaiczną. Pozostała nam jeszcze tylko jedna rata. Dlatego jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom  serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.