XXII Niedziela Zwykła

22 Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020

Z kalendarza liturgicznego, w tygodniu wspominamy:

PoniedziałekW związku z obecną sytuacją Msza  św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz dyrekcje szkół, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy wypraszając dar Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym.

Wtorek – Rozpoczynamy miesiąc wrzesień – wspomnienie św. Bronisławy. W tym dniu rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Przeżywamy również  rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o tych wszystkich ofiarach tamtych potwornych lat. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Dziękujmy Bogu za dar wolności, który mamy, za który oni oddali życie. I niech rodzi się w naszych sercach jak największa miłość do Naszej Ojczyzny i pamięć o Naszej Historii.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańca z racji pierwszej środy miesiąca, dlatego serdecznie zapraszamy w tym dniu członkinie Róż Różańcowych.

Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Piątek – przeżywamy Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu podczas któego odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Wieczorem podczas nabożeństwa pierwszo piątkowego odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek zwłaszcza, że 8 września przeżywamy Uroczystością Odpustową w naszej parafii ku czci Narodzenia NMP.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Pragniemy również już dziś ogłosić że 8 IX (wtorek) – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji święta Narodzenia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ponieważ jest to wielkie Święto dla naszej parafii bardzo serdecznie proszę kto tylko może, aby w tym dniu powstrzymał się od prac. Byśmy oddali cześć Bogu i godnie uczcili Matkę Najświętszą  – naszą Panią i Królową. Uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, będzie o godz. 11.30. Bardzo serdecznie prosimy panów do niesienia baldachimu, panie do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę oraz wszystkich parafian, aby swoją obecnością i modlitwą uczcić Matkę Najświętszą. Uroczystość Odpustową czcić będzie z nami ks. Kan. Stanisław Palichleb, proboszcz parafii Wszystkich Świętych z Górki Kościelnickiej – który będzie głosił kazania oraz przewodniczył sumie odpustowej.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. W tym tygodniu wpłaciliśmy kolejną ratę 10 tys. zł za instalację fotowoltaiczną. Pozostała nam jeszcze tylko jedna rata. Dlatego jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom  serdeczne Bóg zapłać.