XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  19 Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc wielkich świąt Maryjnych i wielkich rocznic patriotycznych w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy, że jest to również miesiąc trzeźwości.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. Członkinie Żywego Różańca. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

CzwartekŚwięto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W tym dniu (13 VIII) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a o godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem. Następnie zostanie odprawiona procesja.

Piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele według porządku niedzielnego. W tym dniu świętujemy 100 rocznicę bitwy warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. To szczególny  dzień naszej wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej, Królowej Polski, Pani Wniebowziętej za dar wolności, ale również i modlitwy za naszą Ojczyznę.

Niedziela – O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa w czasie której będziemy dziękować Bogu za szczęśliwe zbiory i będziemy prosić o bł. Boże dla wszystkich miejscowości naszej parafii.

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Św. dzieci klas III Szkoły Podstawowej. Bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Michałowi, s. Helenie i panu Tomaszowi za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości.

Pragnę również bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Za ich, naprawdę, bardzo solidne zaangażowanie się  we  wszystkie prace związane z przygotowaniem Pierwszej Komunii Świętej i od strony duchowej przygotowania dzieci oraz za wszystkie prace porządkowe w kościele i na zewnątrz kościoła.  

Dziękuję również za złożenie Daru Ołtarza. Rodzice  złożyli w ofierze 2000  złotych. Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować również tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Bardzo dziękuje.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.