XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  13 Niedziela Zwykła – 28 VI 2020

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek  – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 oraz 16.00 i 18.00.

Wtorek – kończy się miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czciliśmy Najświętsze Serce Pana Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych. Serdecznie zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo czerwcowe, które zakończymy procesją Eucharystyczną.

W tym dniu zapraszamy rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania na sprzątanie kościoła na godz. 9.00

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 17.30 zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy różańcowej. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. zmianka tajemnic różańca. Serdecznie zapraszamy członkinie Róż Różańcowych.

W środę również od godz. 16.00 będzie spowiedź dla młodzieży przystępującej do bierzmowania. Zapraszamy również do sakramentu pokuty rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz świadków bierzmowania.

Czwartek – Młodzież klas ósmych przystąpi do sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz.19.00. Sakramentu udzieli ks. bp Damian Muskus.

Piątek – Święto Św. Tomasza, Apostoła.  Jest to również I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszo piątkowe w czasie którego odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa z Aktem Wynagrodzenia oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Pragniemy serdecznie podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach. Serdeczne Bóg zapłać.

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, od lipca powraca stary porządek Mszy św. niedzielnych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 oraz w Szarbi o 10.30. Ponieważ wiele osób bardzo prosiło, aby przez wakacje pozostawić jeszcze tę Msze św. o 6.30, dlatego postanowiliśmy jeszcze przez okres wakacyjny pozostawić ją.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.