XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  11 Niedziela Zwykła -14 VI 2020

Dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawione w kościele nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną w ramach Oktawy Bożego Ciała, a po niej będzie Msza św.  Nabożeństwa  Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu przed Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach i do wspólnej modlitwy.

We wtorek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. przy kapliczce w Glewcu.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – wspomnienie św. Brata Alberta.  O  godz. 18.00 Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a pół godziny przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, z racji Uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy również w czasie nabożeństwa Akt zadośćuczynienia : „Najmilszy Jezu…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo zakończymy procesją Eucharystyczną.

Również w piątek serdecznie zapraszam po Mszy św. wieczornej młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne w kościele.

Sobota – wspomnienie  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Niedziela –  Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Brata Alberta. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Suma odpustowa z procesją będzie o godz. 11.30. Uroczystość Odpustową będzie w tym roku czcił z nami i głosił kazania nasz neoprezbiter ks. Bartłomiej Małek.

W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia  tej Uroczystości: Ks. Michałowi, Służbie liturgicznej, panu Organiście, s. Mari, s. Helenie, Strażakom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony, Orkiestrze, dzieciom które tak licznie uczestniczyły sypiąc kwiaty, również rodzicom tych dzieci. Parafianom z Igołomi, Zofipola, Czernichowa i Odwiśla za przygotowanie Ołtarzy. Serdeczne jeszcze raz wszystkim Bóg zapłać.

 Bardzo również serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną które w ostatnią niedzielę i w czwartek złożyły ofiary w kopertach na kościół. Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.