V Niedziela Wielkanocna

5 Niedziela Wielkanocna – 10 V 2020

Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę również przed Mszą św. o godz. 18.00.

Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Bardzo serdecznie, w tym dniu, zapraszamy na pierwsze tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość również skorzystania z sakramentu pokuty, a o godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem. Następnie zostanie odprawiona procesja wokół kościoła w czasie której będzie niesiona figura Matki Bożej Fatimskiej oraz odśpiewamy litanię do Matki Najświętszej. Dlatego w tym dni nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą św. o 18.00. Nabożeństwa fatimskie w tym roku będzie prowadził ks. Sławomir Kowalski – proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie.

Czwartek – Święto św. Macieja Apostoła. Wg prośby naszego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w tym dniu zachęcamy do postu. Ksiądz Arcybiskup pisze:

„Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Zachęcam zatem do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii”.

Sobota – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego Patrona Polski.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną, które w ostatnią niedzielę oraz w Święto Matki Bożej Królowej Polski złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.